Dziewczyny Przyszłości – prezentacja multimedialna na 2 Kongres Kobiet


Klient

MNiSW

O projekcie

Idea: świetlista smuga z próbówki Marii Skłodowskiej-Curie prowadzi po wystawie zdjęć kobiet nauki w Centrum Nauki Kopernik.

Akcja rozgrywa się przed muralem przedstawiającym Marię Skłodowską-Curie na warszawskim Powiślu oraz we wnętrzu Centrum Nauki Kopernik.

Film rozpoczyna scena pokazująca mural przy ul. Lipowej w Warszawie. Postać Marii Skłodowskiej-Curie ożywa, potrząsa ręką, wskutek czego w próbówce zaczyna się reakcja chemiczna. Substancja zawarta próbówce wystrzeliwuje w górę i od tego czasu śledzimy jej lot. Substancja w postaci świecącej smugi pęcherzyków wznosi się ponad Warszawę i wpada do wnętrza Centrum Nauki Kopernik. Pędzi przez sale napotykając aranżacje zdjęć kobiet nauki. Podczas takiego spotkania następuje stop-klatka, animacja zatrzymuje się i lektor zza kadru czyta informacje o danej osobie. Po czym smuga pędzi dalej. Zdjęcia kobiet nauki są wygenerowane komputerowo wewnątrz CNK.

Film niesie łatwo rozpoznawalne znaczenia i idee. Przywołana na początku postać Marii Skłodowskiej-Curie to zapalnik, impuls dla kobiet nauki – ona to zapoczątkowała. Smuga to „oś czasu”, który upłynął od kiedy działała Maria Skłodowska-Curie. Smuga to również przewodnik po całej prezentacji. Centrum Nauki Kopernik to godne miejsce do pokazania kobiet nauki, znajduje się w reprezentacyjnym miejscu nad Wisłą w pobliżu Mostu Świętokrzyskiego i na przeciwko Stadionu Narodowego w Warszawie.

Techniki/Tagi

Projekty: Wszystko